Jonghyun ze SHINee již není mezi námi

19. prosince 2017 v 12:38 | Jaeyeon |  Shinee
Ačkoliv blog je v procesu rekonstrukce až do 31.12.2017, tak toto je článek, o kterém vám musím napsat. Je to o události, která mě zasáhla natolik, že si moc věcmi nejsem jistá. Pozor. Bude to velmi depresivní článek. Pokud toto nemusíte, tak ani nezačínejte číst. Níže taktéž najdete dopis, který Jonghyun zanechal.
Výsledek obrázku pro jonghyun fanart


18.12.2017 - To je den, kdy tento svět plný zloby, nenávisti a sobeckosti opustil člen korejské idol skupiny SHINee, Jonghyun.
Poprvé, když jsem viděla příspěvek na fb od KOREABOO, kde bylo napsáno, že Jonghyun náhle odešel, jsem si myslela, že to je zase nějaký kec, protože tím je ta stránka docela známá. I tam vzniklo to, že T.O.P z BigBang zemřel a přitom to nebyla pravda. Tak jsem si pomyslela "Aha, no. Třeba by mohli začít dávat pravdivé informace". Vůbec jsem tomu nechtěla věřit a ani nevěřila. Dokud ten samý článek nevydaly i stránky, jako je allkpop, soompi a později i česká stránka asianstar, která vydává jen ověřené informace... V tu ránu ve mě cosi přeplo, ale pořád jsem to tak nějak nepřijala. Nepřijala jsem ten fakt, že by Jonghyun už nebyl. Naději jsem si dávala tím, že údajně vznikla chyba v překladu a SM (Jonghyunova společnost) oficiálně nic nepotvrdilo a hráli mrtvého brouka...

...To ale netrvalo dlouho... Ještě toho dne SM Entertainment oficiálně potvrdilo, že Kim Jonghyun zemřel. V tu ránu se ve mě něco zlomilo a já vůbec netušila, proč to udělal, než jsem zjistila, že spáchal sebevraždu plynem.

Ale proč? Jonghyun měl velké deprese. Měl pocit bezcenosti, myslel si, že za nic nestojí, že je k ničemu a že není dobrý. V některých svých příspěvcích tajně volal o pomoc, ale nikdo to neviděl. Nikdo neviděl jeho bolest. Ani jeho kamarád, kterému to pověděl a ani sám doktor, kterého navštěvoval.

Byl to člověk, kterým ostatním pomáhal, který všem rozdával svůj úsměv, který miloval svou rodinu víc, než cokoliv a který všem utřel slzy, když to potřebovali. Ale proč je nikdo neutřel jemu?
Možná, kdyby tu byl někdo, kdo by ho podpořil a kdo by mu podal ruku, tak by tu teď byl

Proč to tak vlastně já beru?
SHINee byla, je a bude mou nejoblíbenější skupinou. Jsou pro mě vyjímečnou skupinou a jsou to vyjímeční lidi. Mám je opravdu raději než kohokoliv jiného. Jsou tu časy, kdy jsem poslouchala, co říkají a nějak se mi udělalo lépe. Jsou úžasní. Jak pro jejich písničky, tak pro jejich povahy a úsměvy, které všem dávají. Když připočítám i jejích trainee dobu, tak je to snad jediná skupina, která spolu vydržela víc jak 10 let bez odchodu jediného člena... To se ale včerejškem změnilo, když Jonghyun odešel na lepší místo, ze kterého už se zpátky vrátit nemůže... Jonghyun ale nebyl jen idol. Především to byl člověk. Člověk se zlatým srdcem a dobrou povahou. Lidi, kteří ho mohli poznat musí být šťastní.
Čím si musel projt? Jaké utrpení zažil, aby se rozhodl pro tento krok?


Trošku chápu jeho bolest... Myslím, že hodně lidí z nás už přemýšlelo, jaké by to bylo ukončit to všchno. Ať už z jakéhokoliv důvodu. Ani já jsem nebyla výjimkou. A teď mi prostě došlo, že to není řešení a že prostě život je o tom zažívat těžké a bojovat. Ukázal mi to Jonghyunův dopis, který vám tu hodím:

"Jsem vnitřně zlomený. Deprese, která mě pomalu užírala, mě nakonec celého pohltila. A já jsem jí nemohl porazit. Nenáviděl jsem se. Vzal jsem svoje rozdělené vzpomínky a křičel jsem na ať se vzpamatuji, ale s odezvou jsem se nesetkal. Pokud nemůžu pomoct sám sobě správně dýchat, pak je lepší úplně přestat.
Ptál jsem se sám sebe, kdo je za mě zodpovědný.
Jste to vy.

Byl jsem naprosto sám.
Je jednoduché mluvit o konci
Ale těžké vážně skončit.
Do teď jsem žil s tímto problémem.
Říkal jste mi, že chci utéct.
Ano, chtěl jsem utéct.
Od sebe
Od Vás.

Ptali jste se, kdo tam byl. Byl jsem to já. Znova já. A pak zase já.
Ptal jsem se, proč pořád ztrácím své vzpomínky. Řekli, že to bylo kvůli mojí osobnosti. Aha. Tak nakonec je to všechno moje chyba. Chtěl jsem, aby si lidé všimli, ale nevšiml si nikdo. Nikdy mě ani nepoznali, tak samozřejmě, že neví, že jak jsem na tom byl.

Ptali se proč žiji. Žiji...Prostě žijí.
Pokud se zeptáte, proč umírám, odpověděl bych, že jsem vyčerpaný.
Trpěl jsem a přemýšlel jsem. Nikdy jsem se nenaučil jak změnit tuto vyčerpávající bolest v blaho.

Bolest, to je to. Bolest.
Křičeli na mě, ať to nedělám.
Proč? Proč se držím a nemůžu ani ukončit věci tak, jak chci já?

Řekli mi, ať zjistím příčinu, té bolesti.
Vím to moc dobře. Bolí to kvůli mě. Je to všechno moje chyba a všechno proto, protože jsem nedostačující.
Doktore, je to to, co jste chtěl slyšet?
Ne. Nic jsem neudělal špatně.

Když laskavým hlasem obviňoval mou osobnost, pomyslel jsem si "sakra, být doktorem je tak lehké"
Je to tak zvláštní, že to bolí tak moc. Lidé, kteří to mají horší, než já, v pohodě žijí. Lidé, kteří jsou slabší, než já, se v pohodě drží. Možná to není pravda. Třeba není nikdo, kdo by to měl horší, nebo byl slabší, než já.
Ale i přesto bych měl žít dále.
ptal jsem se, proč jsem to stokrát dělal a ono to nebylo pro mé vlastní dobro.
Bylo to pro Vaše.
Chtěl jsem pro sebe něco udělat

Prosím, neříkejte ani slovo, když ničemu nerozumíte.
Zjistili jste, proč mě to bolí? Řekl jsem proč. Je tak zlé, aby to bolelo kvůli tomuto? Potřebuji mít víc dramatický důvod? Víc lepší důvod?
Už jsem vám to řekl. Neposlouchali jste? Věci, které dokážete překonat, na vás jizvy nenechají.
uspokojení světa nikdy nebylo určeno pro mě. Život slávy nebyl nikdy určen pro mě.
To je celý důvod, proč to bolí. Protože jsem musel být slavný a uspokojit svět.
Proč jsem si to vybral?
Je to tak vtipné.
Je skvělé, jak daleko jsem to dotáhl.

Co můžu říct. Prostě mi řekněte, že jsem si vedl dobře. Že to bylo dost dobré, i když jsem měl problémy. Že jsem tvrdě pracoval.
I když se nezvládnete usmívat při rozlučce, neříkejte prosím, že je to moje chyba.

Řekněte mi, že jsem si vedl dobře, že jsem tvrdě pracoval.

Sbohem

Jonghyun"

Včera jsem chvilku brečela. Ale myslím, že je lepší se usmívat. Protože smutek je depresivní a tmavý. A přesně kvůli tomuto se rozhodl to ukončit. Jako hodně lidí, které zasáhla jeho smrt, tak i já chci ukázat světlo, které neviděl.

Doufám, že se staneš hvězdou, která bude zářit na tvou rodinu, tvé přátelé, kluky a i na nás, obyčejné lidi, kteří jsme z povzdálí ať už z koncertních sedadel, nebo z obrazovek sledovali tvůj úspěch a poslouchali tvůj nenahraditelný hlas. A ačkoliv jsme tě nikdy nepoznali jako jiní, tak víme, že jsi byl laskavý a správný člověk. Věřím, že jsi konečně našel ten pokoj, který jsi dlouho hledal. Děkujeme za tvou tvrdou práci. Vedl sis skvěle :)
Měj se tam dobře.


Výsledek obrázku pro shinee
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Naomi (나오미) Naomi (나오미) | Web | 19. prosince 2017 v 13:27 | Reagovat

zase jsem se rozbrečela...taky jsem si zprvu myslela, že je to opět nějaký vtip, žertík ke konci roku, ale když jsem najela na allkpop a tam se o tom psalo, rozbrečela jsem se a hledala dál, abych si to opravdu potvrdila. Stále tomu nemůžu uvěřit, že už s námi není a že jsou kluci jen 4, ale pokud je mu nahoře lépe a jeho bolest zmizela, nebudu se na něj zlobit :)

2 Sayuriko MeiLin Hikarashi♥SB♥ Sayuriko MeiLin Hikarashi♥SB♥ | E-mail | Web | 26. prosince 2017 v 3:26 | Reagovat

Ahojky moje sb niečo pre teba mám k vianociam http://sasume.blog.cz/1712/k-vianociam-pre-moje-sb#pridat-komentar.

3 Sayuri Sayuri | E-mail | Web | 28. prosince 2017 v 12:24 | Reagovat

:-( Tá správa bola inak tak dojemná. Ja som ho síce nepoznala, ani nepočúvala ale kamarátka ho mala rada a uplne ju to zdeptalo tak potom aj mňa :( Chudáčik strašne, je mi to nesmierne luto :(

4 Sayuriko MeiLin Hikarashi♥SB♥ Sayuriko MeiLin Hikarashi♥SB♥ | E-mail | Web | 31. prosince 2017 v 23:35 | Reagovat

Ahojky moje sb niečo pre teba mám k Silvestru a k Novímu Roku http://sasume.blog.cz/1712/k-novemu-roku-pre-moje-sb#pridat-komentar

5 Nivashima Nivashima | Web | 2. ledna 2018 v 0:46 | Reagovat

Vždycky je to hrozně smutné, když někdo spáchá sebevraždu :( Skupinu jsem sice neposlouchala, ale i tak je mi to líto.

6 doramaqueen doramaqueen | E-mail | Web | 3. ledna 2018 v 12:00 | Reagovat

Veľmi ma zaujíma, ako sa k tomu postavia chalani ako skupina. Budú pokračovať? Rozpadnú sa? Nečudovala by som sa ani jednému. Toto bola určite najsmutnejšia správa minulého roka, čo sa k-pop scény týka.

7 beepinka beepinka | Web | 8. února 2018 v 14:17 | Reagovat

Taky mě to neskutečně zasáhlo. Občas jdu na jeho instagram...a je mi ještě hůř. Pročítám si tam komentáře fanoušků a je mi z toho ještě víc smutno. Myslím, že teď nějak v únoru mají SHINee vystupovat v Japonsku (mám dojem)...bude to hodně zvláštní pocit vidět je ve 4. Ale myslím si, že teprve v ten moment si to plně uvědomím, že už tu Jonghyun neni...a začnu si zvykat, což dost potřebuju, abych se přes to nějak přenesla. Když si vzpomenu, jak jsem ho viděla tady v Praze na koncertě a teď už neni. Je to hrozný. Já ani nebyla schopná pustit si to jeho poslední MV a poslechnout si album. Jednou to udělám,ale zatím na to vůbec nemám sílu. SHINee poslouchám už neskutečně dlouho...dá se říct už od mých kpop začátků před 7 lety. A mám je moc ráda. Jedna z nejlepších kpopových skupin ever. Tohle mě opravdu zasáhlo. Doufám, že se kluci přes to nějak přenesou a bude jim časem líp a líp. Musí to být hrozné. Naštěstí řekli, že pokračovat jako SHINee chtějí,takže za to jsem moc ráda. Když pomyslím na Jonghyuna, je mi fakt neskutečně smutno. Holt se s tím musím vyrovnat.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Totoro stamp by JapanfanzzTotoro Stamp by xXMandy20Xx Sushi Stamp by Fluffntuff Asian Drama Stamp by ShadowDragon22 Astro K-pop Stamp by kise-cchii B.A.P Power Stamp by Saiya-STORY Blood, sweat and tears - Jimin stamp by D-g-A Anime Is Art by sambees 707 I | Mystic Messenger by JustYoungHeroesJumin II | Mystic Messenger by JustYoungHeroes Zen II | Mystic Messenger by JustYoungHeroes Jaehee I | Mystic Messenger by JustYoungHeroes Yoosung I | Mystic Messenger by JustYoungHeroes Mystic Messenger stamp by Crazybadluck Yuri on Ice Stamp 06 by JG-Callie [ YURI ON ICE ] [ STAMP ] Zombie huuuug. by imurdad Yuri on ice stamp by mysources VIXX Stamp by Unii-Hime182 VIXX-stamp by TanyaGreece