Taiyaki

15. října 2016 v 13:12 | JaeYeon
Na konci prázdnin jsem si udělala menší výlet do Prahy. Mimo památek, trdelníků na každém rohu, extrémně drahých kaváren a dalších míst, se moje návštěva neobešla bez velkého nákupu v obchodě s japonskými potravinami a ostatními věcmi z Japonska. Na to jsem se velmi těšila, protože tady u nás máme jen velice maličkatý obchod s korejskými potravinami atd. Jedno z věcí, co jsem tam tedy koupila je "Taiyaki" (čti taijaki)
O čem vlastně píšu?
Taiyaki je taková zvláštní sladká cukrovinka ve tvaru rybičky. Těsto by se dalo porovnávat s tím na wafle, vlastně chutná i skoro stejně. Ve vnitř je ta slavná, japonská sladká fazolová pasta :D Japonci, narozdíl od nás, jsou přeborníci v těch náplních. Když si koupíte u nás koblihu za 3,- s názvem "Kobliha s nálpní meruňkový džem", očekáváte bohužel od toho něco víc a ve skutečnosti v koblize objevíte úplnou trošičku marmelády, či nutelly. Japonci to mají přesně naopak. Do všeho, co má být s náplní, strkají toho tolik, že i to pečené pomalu bouchne :D A tohle je přesný případ taiyaki. Ta náplň je od té rybiččiny tlamy až po ocas :D Co se týče chuti, tak ta je opravdu zvláštní.. Což na Japonce perfektně sedí :D


Chuť a doporučení
První sousto je něco asi jako "Kristova noho, to je humus". Je pravda, že i mě to moc nelahodilo, ale nakonec je to jedno z nejlepších asijských cukrovinek, co jsem jedla. Samotné těsto je dobré, ale to obtížné je ta pasta. Ta má totiž opravdu takovou zvláštní chuť a spolu s tím dobrým těstem netvoří moc úchvatnou kombinaci. Tomu prostě musíte přijít na chuť. Je to tím, že my, Češi a Slováci, mám prostě jiné chutě než Japonci. Časem ale zjistíte, že to vlastně není špatné.
Mě to osobně začalo chutnat až po tom, co jsem to zkusila zkombinovat se zeleným čajem. Takže v případě, že se vám to někdy dostane pod nos a nebude vám to chutnat, zkuste to pít s teplým (ne horkým) zeleným čajem :)

Jak jsem k tomu přišla?
Když jsem šla nakupovat do toho obchodu, tak jsem vlastně ani nějak nepředpokládala, že bych si koupila zrovna taiyaki. Náhodou jsem to tam ale objevila a vzpomněla si, že jsem to vlastně vždycky chtěla ochutnat. Jak jsem již zmiňovala, jsem velká romantička, tudíž jsem spíš na ta romantická anime a tak jsem se jednou koukla na neznámé anime Hiiro no kakera, ve kterém hl. hrdinovo jídlo bylo právě taiyaki. Hodně to tam popisoval a mě od té doby pořád zajímalo, jak to vlastně chutná. Takže když jsem to náhodou objevila v mrazáku, tak jsem si řekla, že si to musím koupit. A mé volby nelituji :)

Hodnocení
★★★★★★☆☆☆☆

A co vy? Už jste někdy zkoušeli taiyaki? :) Napište mi do komentáře vaše názory ^^
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Alxemi Alxemi | Web | 19. srpna 2017 v 18:33 | Reagovat

Taiyaki miluji, ale pokaždé se k nim dostanu jen v Japonsku. Mohu se zeptat, který obchod v Praze je prodává?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Totoro stamp by JapanfanzzTotoro Stamp by xXMandy20Xx Sushi Stamp by Fluffntuff Asian Drama Stamp by ShadowDragon22 Astro K-pop Stamp by kise-cchii B.A.P Power Stamp by Saiya-STORY Blood, sweat and tears - Jimin stamp by D-g-A Anime Is Art by sambees 707 I | Mystic Messenger by JustYoungHeroesJumin II | Mystic Messenger by JustYoungHeroes Zen II | Mystic Messenger by JustYoungHeroes Jaehee I | Mystic Messenger by JustYoungHeroes Yoosung I | Mystic Messenger by JustYoungHeroes Mystic Messenger stamp by Crazybadluck Yuri on Ice Stamp 06 by JG-Callie [ YURI ON ICE ] [ STAMP ] Zombie huuuug. by imurdad Yuri on ice stamp by mysources VIXX Stamp by Unii-Hime182 VIXX-stamp by TanyaGreece