A moment to remember

22. září 2016 v 21:10 | JaeYeon
Výsledek obrázku pro a moment to remember

Originální název: 내 머리 속의 지우개 (Nae meori sokeui jiwoogae)
Anglicky: A moment to remember
Vydáno: Jižní Korea, 2004
Žánr: Romantika, Drama
Režie: Lee Jae Han
Hrají (hl. role): Jeong Woo Seong, Son Ye Jin, Kwon Byeong Kil

Děj:
So Jin je mladá, dospělá žena, z honosné rodiny, která je zklamaná z předchozího vztahu. Chul Soo je mladý tesař, který by chtěl být architektem a je jeden ze zaměstnanců So Jinina otce. So Jin se po setkání s Chul Sooem do něj beznadějně zamiluje i přes jejího zklamání z předchozího vztahu. So Jin se tak nenápadně snaží Chul Sooa navštěvovat a ten se do ní po čase taktéž zamiluje. Vezmou se a odstěhují s k němu na venkov do malého, ale útulného domku. Oba zažívají nejšťastnější období svého života a i Soovi se podaří být architektem a hned navrhne dům pro jeho novomanželku So Jin. Štěstí však netrvá dlouho, neboť So Jin diagnostikují alzheimera. Jak tuto překážku Chul Soo se samotnou So Jin vlastně překonají?

Hodnocení:
8/10

POZOR, MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER
Ze začátku začnu tím záporným. A to je ztrhnutí 2 bodů. Bod ztrhuji za to, jak se to vše vlastně strašně rychle odehrálo. Korejci a celkově asiati jsou přeborníci v krátkosti filmu. Ani si to neuvědomíte a už je konec filmu. Proto většinou bývají záporné hodnocení. Ani tento film toho není vyjímkou. Existují dvě verze. Diret's cut a normální dlouhá verze. Tak si představte, když normální verze je celkem krátká, jak asi bude to Direct's cut dlouhé. Osobně si myslím, že kdyby z toho udělali seriál, a dali to trochu víc do podrobna, tak se diváci do toho trochu více vžijí. Jinými slovy, budou mít čas na to vcítit se do postav a prožít ty chvíle s nimi. Další bod ztrhuji za konec. Nebyl asi jeden z nejhorších, který jsem viděla, ale neměl tak úplně dokončený závěr. Neskončilo to úplně uzavřené, no a já strašně nemůžu vystát, jak film či seriál neskončí uzavený. Každopádně teď k tomu kladnému. Film byl opravdu nádherný, proto je škoda, že z toho nebyl seriál. Postavy byly charakterově povedené. Já osobně jsem si i v jedné části poplakala. No a nejvíc ze všeho chválím to, že film nebyl nějaký nadpřirozený, kdy se So Jin náhle vyléčila z alzheimera a byli spolu šťastní až do smrti. ale byl velmi realistický. Ačkoliv to na druhou stranu může být fakt strašně smutné a člověk si v některých částech přeje, aby to skončio šťastně (i já jsem si to přála), tak prostě i tak myslím, že to, že to nebylo nějaké drama tymu "Omo, So Jin má silnou vůli a vyléčila se z alzheimera :O" a ty závěrečné scény byly reálně natočeny. Dále si chválím výběr herců. Všichni se perfektně do svých postav hodili. Jediné, co v dnešní době není realistické, bylo chování Chul Sooa. Osobně pochybuji, že v dnešní době člověk do 35 let, který se ožení a jeho žena je takto nemocná, tak při ní zůstavá fakt i v tom nejhorším a pomáhá a podporuje jí, tak jako Chul Soo So Jin. A pokud ano, tak jích je na světě velice málo. Jenže zase si myslím, že si dívka nebo žena po tomto filmu mohla udělat naděje, že možná ještě někdo takový existuje. Já nevím, kdo ví. Každopdáně příběh filmu se mi opravdu líbil. Což je velmi zvláštní, protože příběhy a závěry asijských filmů se mi málokdy líbí (je zvláštní, že seriály asi mají lepší jak celý svět, ovšem s filmy je to naopak :D).
Takže na závěr řeknu, že opravdu doporučuji se na film podívat a sám si ho zhodnotit :)

UKÁZKA:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
Totoro stamp by JapanfanzzTotoro Stamp by xXMandy20Xx Sushi Stamp by Fluffntuff Asian Drama Stamp by ShadowDragon22 Astro K-pop Stamp by kise-cchii B.A.P Power Stamp by Saiya-STORY Blood, sweat and tears - Jimin stamp by D-g-A Anime Is Art by sambees 707 I | Mystic Messenger by JustYoungHeroesJumin II | Mystic Messenger by JustYoungHeroes Zen II | Mystic Messenger by JustYoungHeroes Jaehee I | Mystic Messenger by JustYoungHeroes Yoosung I | Mystic Messenger by JustYoungHeroes Mystic Messenger stamp by Crazybadluck Yuri on Ice Stamp 06 by JG-Callie [ YURI ON ICE ] [ STAMP ] Zombie huuuug. by imurdad Yuri on ice stamp by mysources VIXX Stamp by Unii-Hime182 VIXX-stamp by TanyaGreece